Veletiny.cz
Veletiny.cz

Archiv aktualit

Poslední dubnový den

patřil i v naší obci tradičnímu zvyku - stavění máje - letos pod patronátem ročníku 1999, jimž za jejich aktivní přístup podílet se na veškerých přípravách této tradiční události velmi děkuji, stejně jako Vám všem, kteří jste se předmájového večera zúčastnili. Tomáš Trtek, starosta našich Veletin.


Stavjání mája,

pokud to letošní rozmary počasí dovolí, by se mělo uskutečnit v neděli 30. dubna od 17.30 hodin. Na tuto tradiční událost jste všichni zváni ročníkem 1999, kteří zároveň žádají o pomoc všechny dobrovolníky z řad chlapců ročníků dřívějších, ale stejně tak i zkušené muže o odvoz mája, letos netradičně z drslavské Obory. Odjezd je plánován v pátek 28. dubna ve 14.00 od hospody. Technické záležitosti (nářadí) lze řešit s p. Pavlem Gálkem. Již předem velmi děkuji za Vaši součinnost a ochotu společně se podílet na udržování této tradiční události. Starosta našich Veletin Tomáš Trtek.VÝSLEDKY ANKETY PRO ZŘÍZENÍ MÍSTA K PROVOZOVÁNÍ OBCHODNÍ ČINNOSTI

 

Do domácností rozneseno 198 anketních listů. 

Odevzdáno 117 anketních listů - 59%

Z toho 102 anketních listů - 87% odpověď  - ANO

            15 anketních listů - 13% odpověď  - NE

 

Za Vaše odpovědi děkujeme. Další postup s konečnou platností bude projednávat zastupitelstvo obce Veletiny na svém zasedání v pondělí 24. dubna 2017 v 18 hodin. 

 


Sobotní dopoledne v naší obci se neslo ve znamení

dvou zajímavých akcí. V 8.30 se sešli dobrovolníci, zájemci o zvelebení blízkého okolí Veletin, aby společnými silami provedli plošný úklid tří lokalit v rámci celostátní akce "Ukliďme Česko". Z prostranství okolí hraničního potoka, točny a silničních příkop ve směru na Vlčnov a polní cesty na Losky byly posbírány necelé dva kontejnery různého druhu odpadu. Děkuji osmi dobrovolníkům (z toho dva chlapci do 15-ti let), za ochotu obětovat svůj volný čas k této prospěšné činnosti. Na závěr bylo připraveno plánované malé pohoštění. I v tak malém počtu se dokázalo udělat spoustu práce.

Druhá akce probíhala v přísálí kulturního domu, kde si daly úderem deváté hodiny dostaveníčko zástupkyně něžného pohlaví (téměř dvě desítky i přepolních), aby si oživily, či se přiučily základům pečení trdelníků, případně nyní aktuální téma s blížícím se příchodem svátků jara - Velikonocemi, pečení a zdobení velikonočního beránka. Také za tento druh setkávání se a podělení se se svými zkušenostmi s druhými jsem velmi vděčný. Obě akce byly zakončeny souběžně - v pravé poledne. Starosta našich Veletin. 


Ekokom Asekol Elektrowin
Slovácký deník Dobrý den s Kurýrem TV Slovácko
Svoz odpadu Modré pytle – papír
29.06.2018
Žluté pytle – plast
29.06.2018
Hlášení poruch Veřejné osvětlení
Místní rozhlas
Kalendáře Kulturní dům
Veřejná místa
Místní rozhlas Hlášení rozhlasu
Z fotogalerie Různé
SDH Veletiny
Interaktivní malovaná mapa Uherskohradišťsko
© Vydavatelství CBS
www.malovanemapy.cz
Povodňový plán obce Veletiny
Dolní Poolšaví
Zlínský kraj
Zlín
Databáze firem Evropské databanky
Obec Veletiny - obecní úřad - ekatalog.cz Městské, obecní úřady - ekatalog.cz
Ministerstvo pro místní rozvoj